Turystyczny Szczecin

10 czerwca 2017

Dlaczego warto odwiedzić Szczecin?

Na to i na inne pytania będziemy wspólnie z turystami i mieszkańcami, lokalnymi firmami, szczecińskimi instytucjami i przedstawicielami samorządu szukać odpowiedzi podczas „Turystycznego Szczecina”. Wydarzenie w ramach cyklu Kolorowa Aleja odbędzie się w sobotę, 10 czerwca. Oczywiście na Alei Kwiatowej.

„Turystyczny Szczecin” to coś więcej niż tylko jedna z imprez na pl. Żołnierza. To przede wszystkim projekt aktywizacji szczecińskiego rynku turystycznego opierający się na współpracy samorządu, instytucji i przedsiębiorców. Celem spotkania na Alei Kwiatowej jest wspólne stworzenie interaktywnego eventu pełnego animacji, pokazującego potencjał turystyczny miasta.

Tym samym w jednym miejscu mieszkańcy Szczecina i turyści będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą szczecińskich atrakcji turystycznych i marek utożsamianych ze Szczecinem.

Podczas spotkania, w godzinach 11 – 17, odbędą się animacje dla dzieci (w tym strefa rękodzieła, chodnikowe graffiti, gry na scenie, malowanie twarzy, zabawy z wielkimi maskotkami), spotkanie autorskie z Małgorzatą Dudą i Michałem Rembasem, projekcja filmów o Szczecinie, gra miejska, warsztaty rękodzieła (zdobienia szczecińskiej ceramiki, wykonywanie biżuterii, malowanie na tkaninach, rysunek). Wszystko zorganizują sami wystawcy w ramach prowadzonych na co dzień działalności. Tym sposobem w nietuzinkowy sposób, wspólnie, zaprezentujemy ofertę turystyczną miasta.

Co ciekawe podczas imprezy odbędzie się konkurs, w którym nagrodą będą dwa bilety na koncert Andrea Bocellego podczas sierpniowego finału regat The Tall Ships Races 2017! Ufundował je organizator koncertu, firma MJM Prestige. Opera na Zamku ufundowała z kolei 2 podwójne zaproszenia na zbliżający się 19. Wielki Turniej Tenorów. Fundatorem nagród w pozostałych, zaplanowanych konkursach jest – jak zwykle – partner cyklu – inwestor projektu „Czysta Odra”.

Zobacz wszystkie wydarzenia

6-22.12.2019

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

13-14.04.2019

Jarmark Wielkanocny

Czytaj więcej

18-19.05.2019

Piknik Skandynawski

Czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się