Turystyczny Szczecin

10 czerwca 2017

Dlaczego warto odwiedzić Szczecin?

Na to i na inne pytania będziemy wspólnie z turystami i mieszkańcami, lokalnymi firmami, szczecińskimi instytucjami i przedstawicielami samorządu szukać odpowiedzi podczas „Turystycznego Szczecina”. Wydarzenie w ramach cyklu Kolorowa Aleja odbędzie się w sobotę, 10 czerwca. Oczywiście na Alei Kwiatowej.

„Turystyczny Szczecin” to coś więcej niż tylko jedna z imprez na pl. Żołnierza. To przede wszystkim projekt aktywizacji szczecińskiego rynku turystycznego opierający się na współpracy samorządu, instytucji i przedsiębiorców. Celem spotkania na Alei Kwiatowej jest wspólne stworzenie interaktywnego eventu pełnego animacji, pokazującego potencjał turystyczny miasta.

Tym samym w jednym miejscu mieszkańcy Szczecina i turyści będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą szczecińskich atrakcji turystycznych i marek utożsamianych ze Szczecinem.

Podczas spotkania, w godzinach 11 – 17, odbędą się animacje dla dzieci (w tym strefa rękodzieła, chodnikowe graffiti, gry na scenie, malowanie twarzy, zabawy z wielkimi maskotkami), spotkanie autorskie z Małgorzatą Dudą i Michałem Rembasem, projekcja filmów o Szczecinie, gra miejska, warsztaty rękodzieła (zdobienia szczecińskiej ceramiki, wykonywanie biżuterii, malowanie na tkaninach, rysunek). Wszystko zorganizują sami wystawcy w ramach prowadzonych na co dzień działalności. Tym sposobem w nietuzinkowy sposób, wspólnie, zaprezentujemy ofertę turystyczną miasta.

Co ciekawe podczas imprezy odbędzie się konkurs, w którym nagrodą będą dwa bilety na koncert Andrea Bocellego podczas sierpniowego finału regat The Tall Ships Races 2017! Ufundował je organizator koncertu, firma MJM Prestige. Opera na Zamku ufundowała z kolei 2 podwójne zaproszenia na zbliżający się 19. Wielki Turniej Tenorów. Fundatorem nagród w pozostałych, zaplanowanych konkursach jest – jak zwykle – partner cyklu – inwestor projektu „Czysta Odra”.

14-23 grudnia 2018

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

11 listopada 2018

Jarmark Niepodległościowy

Czytaj więcej

26 maja 2018

Po sąsiedzku

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się