Oktoberfest Szczecin to nie tylko gastronomia, ale też doskonała zabawa!
W tym roku piwne święto po raz kolejny zagości w Szczecinie łącząc bawarską tradycję z lokalnym charakterem.
Wydarzenie to wyjątkowe połączenie granej na żywo muzyki oraz ciekawej oferty rzemieślniczych piw. Aleja Kwiatowa wypełni się stoiskami, spośród których każdy odnajdzie swój ulubiony browar. Pilzner, lager, koźlak, porter, pale ale, pszeniczne, a może smakowe?
Dołącz do wydarzenia Oktoberfest Szczecin 2022 na Facebooku >>
16:00 Rozpoczęcie imprezy
16:00-19:00 Pivny Szczecin – spacer z przewodnikiem
16:30-17:00 Z cyklu: Poznajcie nasze browary: historia powstania, warzenie itp. Zapraszamy na scenę przedstawicieli browarów, które chcą się zaprezentować.
17:00-17:45 „Jak powstaje piwo” – Marcin Stefaniak z PSPD odpowie na pytania: czym piwo jest, a czym nie jest? Z czego można je produkować, a z czego nie powinno? Kto odpowiada za cudowną przemianę cukru w alkohol? Jak wygląda proces warzenia i fermentacji? Co się może nie udać?
18:00-18:30 Quiz piwny z drobnymi nagrodami
20:00-21:00 Koncert RockOvers
21:30-24:00 Dj Tatinek
12:00 Rozpoczęcie drugiego dnia imprezy
12:30-13:30 Pokaz warzenia piwa z członkami PSPD cz.1
13:30-14:30 Z cyklu: Poznajcie nasze browary: historia powstania, warzenie itp. Zapraszamy na scenę przedstawicieli browarów, które chcą się zaprezentować.
14:30-15:30 Pokaz warzenia piwa z członkami PSPD piwa cz.2
15:30-16:00 Quiz piwny z drobnymi nagrodami
16:00-16:30 „Piwne trendy 2022” – Marcin Stefaniak z PSPD opowie co nowego na rynku piwa (nie tylko rzemieślniczego); które trendy mają szansę się rozwinąć, a które są w odwrocie; jakie style piwa są najbardziej „trendy” i dlaczego; co przyniesie przyszłość
16:00-19:00 Pivny Szczecin – spacer z przewodnikiem
17:00-18:30 Pokaz warzenia piwa z członkami PSPD cz.3 i 4
20:30-21:30 Koncert zespołu B:Sides
22:00-22:45 Stand up – Jakub Poczęty
23:00-24:00 DJ Tatinek
12:00 Rozpoczęcie trzeciego dnia imprezy
14.00-15:00 Quiz piwny z drobnymi nagrodami
15:00-16:00 Prelekcja Tomasza Wieczorka – opowieści nie tylko o historii piwa, ale także anegdoty związane z piwem i ze Szczecinem
18:00 Zakończenie imprezy
Coś na ząb:
W sklepiku do nabycia pamiątkowe gadżety:
kufle
pokale
podkładki
kubki
magnesy
dekoracje
torby
Kołobrzeska Fabryka Piwa powstała, aby wskrzesić na tych ziemiach zapomnianą już tradycję warzenia piwa. W przedwojennym Kolbergu (Kołobrzeg) piwo było cenionym regionalnym wyrobem, którym miasto mogło pochwalić się nie tylko na obszarze Pomorza Zachodniego, ale znane było również w całych ówczesnych Niemczech.
W ofercie: Colberg IPA, Colberg Pszeniczne, Colberg Pils, Colberg Black, Colberg Jasne Niefiltrowane
https://www.facebook.com/BrowarColberg
Browar rzemieślniczy spod Poznania założony przez miłośników piwa. Warzą dla ludzi, którzy lubią prawdziwe piwo: esencjonalne, zbalansowane, do picia na co dzień i od święta. Tworzą klasyczne style i piwa nowej fali. Uwaga – można zostać udziałowcem w browarze.
W ofercie: Pilsner – Długi Weekend, Lekki Pils – Powiew Świeżości, Pszeniczne – Dzień Wolny, Żytnie – Cichy Wieczór, Dubbel- Pogoda Ducha i inne
https://www.facebook.com/BrowarZaMiastem
Piwa z Rodzinnego Browaru Koreb wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zdobywają nagrody i wyróżnienia na targach krajowych i zagranicznych. Posiadają także Certyfikat Najwyższa Jakość i są traktowane jako Narodowe Dziedzictwo Kulinarne.
W ofercie: Piwo Żywe Niefiltrowane, Piwo Pszeniczne, Piwo Miodowe, Piwo Herbowe, Piwo Łaskie, Piwo Mocne Koreb, IPA oraz jesienne Piwo Dyniowe
https://www.facebook.com/KorebOfficial
Nie tylko sklep ale także hurtownia świetnych piw rzemieślniczych oraz importowanych niemieckich i czeskich. Podczas szczecińskiego wydarzenia pojawią się oryginalne piwa z niemieckiego Oktoberfest.
W ofercie: piwa rzemieślnicze i niemieckie
https://www.facebook.com/chmielswiatpiwa
Browar istnieje nieprzerwanie od 1848 roku. Jako jedyny w swoim regionie producent piwa kontynuuje tradycje piwowarskie i warzy piwo zgodnie ze sztuką, stosując tradycyjne receptury i na bazie naturalnych składników. Piwa z browaru wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych.
W ofercie: piwa marki Lubuskie Jasne i Ciemne, smakowe dolnej i górnej fermentacji oraz bazalkoholowe, podpiwek i kwas chlebowy
https://www.facebook.com/WitnicaBrowar
Setki lat temu Stargard słynął z licznych browarów rzemieślniczych, a od początku 2019 roku Miejski Browar Stargard na nowo tworzy historię piwa z tego regionu. W browarze warzone są zarówno piwa klasyczne, jak i te z nowej fali. Lager, Pils, Pszeniczne, Orkiszowe to stałe propozycje, a okazjonalnie pojawiają się także Stout, Wheat IPA, Witbier, Rauchbier, czy APA.
W ofercie: Orkiszowe, Lager, Pszeniczne, APA – piwo specjalne
https://www.facebook.com/MiejskiBrowarStargard
Szczeciński browar restauracyjny z doskonale skomponowaną kuchnią oraz niepowtarzalnym piwem warzonym na miejscu przez utytułowanego piwowara. Piwa są niepasteryzowane, bez konserwantów, warzone tradycyjnie i leżakowane. Przy produkcji używane są wyłącznie najwyższej jakości surowce, które gwarantują wysoką jakość piwa.
W ofercie: Pszeniczne Słoneczne, Marcowe Niebuszewo, Warszewo
https://www.facebook.com/browarpodzamkiem
Browar z Częstochowy, którego założyciele połączyli w nim swoje dwie pasje – browarnictwo i motoryzację. Efektem są piwa wyróżniające zarówno smakiem, jak i nazwą.
W ofercie: Kwas z Akumulatora, Diesel, Lawendowy płyn hamulcowy, Grejpfrutowe Beerygo , Etylina 94, Autovidol, Klasyczne Częstochowskie
https://www.facebook.com/piwozzuka
Po wielu perypetiach na przestrzeni ostatnich lat Antybrowar wraca na właściwe tory. Browarnicy powracają do korzeni, robią „piwko na bogato”. Warto odwiedzić ich stoisko, bo jak sami twierdzą, na pewno was zaskoczą.
W ofercie: Promotor, Prognoza, Antydpresant, Proboszcz
https://www.facebook.com/antybrowarbrowarsunrise
Szczeciński browar kontraktowy, warzący piwa rzemieślnicze. Wywodzi się ze środowiska piwowarów domowych, od 2012 roku zdobywając laury na wielu konkursach ogólnopolskich. Od 2019 roku browar warzy piwa komercyjnie. Większość etykiet i nazw piw nawiązuje do historii i architektury Szczecina. Browar warzy piwa nowofalowe, pokazujące nowe trendy piwowarskie, klasyczne, oraz te, które sami browarnicy lubią pić.
W ofercie: Gryfita (AIPA), Sedina (Session IPA), Sternik (New England Pale Ale), Baszta (Pils), Pomorzanin (Hazy Double IPA), Gryfi Stan (APA), Ahoj (Sour Fruit Ale), Gringo (Mexican Gose), Grande Gringo (Double Mexican Gose), Rusałka (Witbier bezalkoholowy)
https://www.facebook.com/BrowarGryfus
Lubrow, to browar prowadzony przez dwóch braci – Dominika i Tomka. Warzą gorzkie IPA, palone Stouty i kwaśne Sałery. Żadnych aromatów, piw pastry i drogi na skróty. Kochają klasykę i piwne eksperymenty. Mając własny browar, browarnicy realizują własne pomysły.
W ofercie: gorzkie IPA, palone Stouty, kwaśne Sałery
https://www.facebook.com/browar.lubrow
Rzemieślniczy browar kontraktowy z Krakowa założony przez dwóch piwowarów domowych z fascynacji i miłości do piwa! To co wyróżnia browar na tle większości konkurencji to zamiłowanie do dzikich drożdży, bakterii, beczek. Nieszczególnie urzekają ich nowofalowe chmiele, zaś ogromnie znaczenie mają dla nich dodatki do piwa, szczególnie regionalne produkty i przyprawy.
W ofercie: Vermont (piwo w stylu New England IPA), Czternasta (klasyczny czeski Pils), Klassiker – (piwo pszeniczne) oraz tegoroczne nowości.
https://www.facebook.com/piwojad
Browar kontraktowy założony w marcu 2019 roku przez fanów piwa rzemieślniczego z Kołobrzegu i Andrzeja Milera – jednego z najbardziej utytułowanych piwowarów w Polsce. Według klasyfikacji portalu untappd.com aktualnie plasuje się na czwartym miejscu wśród browarów w Polsce. Doceniany jest także przez serwis RateBeer.com.
W ofercie: soczyste IPA, kwaśno-słodkie piwa z owocami imitujące desery oraz klasyka pilsa i pszenicy
https://www.facebook.com/BrowarMaltgarden
Jedna z topowych marek polskiego piwnego kraftu, rozpoznawana i ceniona także za granicą, założona przez Arlettę i Grzegorza Ziemian w 2014 roku. Warzą we Wrocławiu, a piwną ofertę uzupełnia Pub Stu Mostów, mieszczący się na antresoli hali produkcyjnej oraz firmowy sklep i bistro – Concept Stu Mostów.
W ofercie: #WRCLW, #SALAMANDER, #ART, #WILD
https://www.facebook.com/BrowarStuMostow
Piwo warzą od 1994 roku, zainspirowani browarniczymi tradycjami Pomorza. Od początku są niezależnym, rodzinnym browarem, mieszczącym się w Bielkówku pod Gdańskiem. Jak sami zapewniają, szanują piwo, pracują z pasją i każdego dnia czerpią radość z tego, co robią. Piwa powstają z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych składników. Niezmienny smak to zasługa własnych upraw jęczmienia browarnego, własnej stacji propagacji drożdży oraz własnego ujęcia wody. Jak na dobre rzemiosło przystało.
W ofercie: Złote Lwy, Koźlak, Apa, Pszeniczniak, Żywe i wiele innych
https://www.facebook.com/amber.browar
Ekipa z Browar Harpagan to tak naprawdę odzwierciedlenie tego słowa. Otacza ich delikatna nuta szaleństwa, są pełni energii i mają mnóstwo pozytywnego nastawienia do świata. Jak sami piszą, lubią trochę pokombinować, pobawić się słowem czy obrazem. Są z Poznania, a działają od 2017 roku, od tego czasu wypuścili „wuchtę piwnych sztosów”. Od ich stoiska na pewno nie odejdziecie rozczarowani.
W ofercie: Tamandua Baletowa, Gingiberi amicitiae, Wibrujący Krążek Krecika, Harpagan Pils, Buzdygan Turborozkoszy, Szneka z glancem i inne.
https://www.facebook.com/browar.harpagan
Zrodził się z zamiłowania i ciekawości do piwa. Browar specjalizuje się w pilsach, porterach i piwach dolnej fermentacji. Na rynku pojawili się niecałe dwa lata temu. Nazwa browaru pochodzi od nazwy miejscowości Nieczajna, w której znajduje się browar – na terenie byłej jednostki wojskowej (29. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej). Jeszcze kilka lat temu tego miejsca nie było na mapach.
W ofercie: Pils Tomyski, Pszeniczne, Porter Bałtycki , Quadrupel Wild Turkey Barrel Aged
https://www.facebook.com/browarnieczajna
Mała, rodzinna pasieka (miodosytnia), która metodami tradycyjnymi wytwarza miód pitny, odnosząc sukcesy w konkursach zarówno polskich jak i światowych.
W ofercie: miód pitny, cydr i miody w słoikach
https://www.facebook.com/PasiekaDzikiMiod
Sieć lokali z nalewką wiśniową. Pochodzi ze Lwowa. Na Ukrainie ma około 50 otwartych placówek. Na chwilę obecną w Polsce już otwarto lokale we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie oraz Łodzi.
W ofercie: autentyczna nalewka wiśniowa sprowadzana z Ukrainy, sprzedawana w butelkach o różnych pojemnościach od 0,1L do 1L. Dodatkowo w ofercie znajdziemy pamiątki w postaci różnorodnych breloczków, magnesów, toreb i koszulek.
https://www.facebook.com/DrunkCherryWarsaw
Zachęcamy do udziału w spacerze miejskim z przewodnikiem – Pivny Szczecin. Spacer poprowadzi Tomasz Wieczorek – przewodnik po Szczecinie (i nie tylko) z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich.
W cenie spaceru:
Nieważne czy jesteś turystą, czy szczecinianką/szczecinianinem – odkryjesz Szczecin na nowo 🙂
Skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo? Jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem? W jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo? Te i wiele innych ciekawych historii i historyjek związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa przybliżymy na szlaku tematycznym Pivny Szczecin. Podczas spaceru nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina. Miasta pełnego fascynujących opowieści…
Poznając smak piwa tworzonego w Szczecinie podczas zwiedzania rozmawiamy nie tylko o piwie, ale przede wszystkim o Szczecinie i jego pasjonującej historii.
Wśród szczecińskich historii nie zabraknie również opowieści m.in. o Buncie Piwnym…
Trzygodzinne wycieczki prowadzone są przez miejskiego przewodnika i kosztują 79 zł (w cenie wliczone są degustacyjne pokale).
Spacery tradycyjnie wyruszą z Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej.
Bilety:
Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.
Dołącz do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/2655151361286297/2655151374619629/?active_tab=discussion
SPONSOR
PATRON MEDIALNY