Oktoberfest Szczecin to nie tylko gastronomia, ale też doskonała zabawa.
W tym roku piwne święto po raz kolejny zagości w Szczecinie łącząc bawarską tradycję z lokalnym charakterem.
Podczas wydarzenia nie będzie brakowało chmielnych dekoracji, bawarskich przysmaków, granej na żywo muzyki oraz ciekawej oferty rzemieślniczych piw. Aleja Kwiatowa wypełni się stoiskami, spośród których każdy odnajdzie swój ulubiony browar. Pilzner, lager, koźlak, porter, pale ale, pszeniczne, a może smakowe?
Oktoberfest Szczecin to nie tylko przepyszne piwo i jedzenie, ale również doskonała zabawa. Konsumpcji towarzyszyć będą degustacje i pokazy piwne, scena, na której zagoszczą, quizy i konkursy jak również muzyka grana na żywo ze wspólnym biesiadowaniem.
Wydarzenie stanowi część cyklu imprez organizowanych w ramach projektu „Kolorowa Aleja”.
Event odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych, tak by każdy, kto odwiedzi szczecińskie święto piwa, czuł się bezpiecznie.
zstw.szczecin.pl/pl/wydarzenia/2020/oktoberfest-szczecin/informacje-o-wydarzeniu16:00 Rozpoczęcie imprezy
17:00 Quiz piwny z nagrodami
18:00-21:00 Pivny Szczecin – spacer z przewodnikiem szlakiem piwa
18:00-18:45 Szkolenie degustacyjne – Tomek Schütz, Blog Browar Gdynia
19:00-19:45 „Jak powstaje piwo” – kilka słów o piwie rzemieślniczym i piwowarstwie domowym – Marcin Stefaniak
20:00-20:30 Koncert Macieja Mazura uczestnika The Voice of Poland
21:20 Koncert zespołu THE PSS rock lat 70., 80., 90.
23:00 Zakończenie pierwszego dnia
12:00 Rozpoczęcie drugiego dnia imprezy
14:00-14:30 „To piwo jest zepsute” – przegląd najdziwniejszych piw z kraju i świata – Marcin Stefaniak
15:00 Degustacja piw – Tomek Schütz, Blog Browar Gdynia
16:00 Quiz piwny z nagrodami
16:30-17:00 „Piwne mity” – kilka słów o tak zwanych „urban legend” dotyczących piwa – Marcin Stefaniak
18:00-19:00 Koncert zespołu Antiplan
18:00-21:00 Pivny Szczecin – spacer z przewodnikiem szlakiem piwa
19:00 Rozśpiewany akordeon cz. 1 – Mariusz Ambrożuk
20:00-21:00 Stand up – Damian „Viking” Usewicz i Jakub Poczęty
21:30 Rozśpiewany akordeon cz. 2 – Mariusz Ambrożuk
23:00 Zakończenie drugiego dnia imprezy
12:00 Rozpoczęcie trzeciego dnia imprezy
14:00 Quiz piwny z nagrodami
15:00-16:00 „Ale” i „Lager” – przegląd piwnych stylów – Marcin Stefaniak
18:00 Zakończenie imprezy
Browar Maltgarden
Browar kontraktowy założony w marcu 2019 roku przez fanów piwa rzemieślniczego z Kołobrzegu i Andrzeja Milera – jednego z najbardziej utytułowanych piwowarów w Polsce. Jest najwyżej ocenianym browarem z Polski w serwisie Untappd oraz czwartym na świecie wśród najlepszych nowych browarów według serwisu RateBeer.com.
W ofercie: soczyste IPA, kwaśno-słodkie piwa z owocami imitujące desery oraz klasyka pilsa i pszenicy
Browar Łąkomin
Browar powstał w 2015 r., jako najmniejszy zalegalizowany browar w Polsce. Dzięki rozbudowie w 2017 r. piwa z Łąkomina zaczęły być dostępne w całej Polsce. Od początku istnienia browar zdobył ponad 50 medali w konkursach piw rzemieślniczych. Według klasyfikacji portalu untappd.com plasuje się w pierwszej dziesiątce browarów w Polsce.
W ofercie: piwa jasne, lekkie, specjalizacją browaru są jednak piwa mocne, w tym również leżakowane w beczkach dębowych po alkoholach takich jak rum, whisky, miód pitny
Colberg
Kołobrzeska Fabryka Piwa powstała, aby wskrzesić na tych ziemiach zapomnianą już tradycję warzenia piwa. W przedwojennym Kolbergu (Kołobrzeg) piwo było cenionym regionalnym wyrobem, którym miasto mogło pochwalić się nie tylko na obszarze Pomorza Zachodniego, ale znane było również w całych ówczesnych Niemczech.
W ofercie: Colberg IPA, Colberg Pszeniczne, Colberg Pils, Colberg Black, Colberg Jasne Niefiltrowane
Browar Świebodzin
Niewielki browar, w niewielkim mieście, z wielkim zamiłowaniem do piwa. Powstał w 2017 roku i oferuje piwa w różnych stylach, warzone bez pośpiechu zgodnie ze sztuką piwowarstwa. Jak przekonują właściciele , piwo z Browaru Świebodzin wypuszczane jest wtedy, gdy są z niego dumni.
W ofercie: LAJT – Pils, TROPICALI – Tropical IPA, KOSA – Imperial IPA, ŚWIT – Witbier, SEKAL – Black Rye IPA, BORIS – Russian Imperial Stout
Browar za miastem
Browar rzemieślniczy spod Poznania założony przez miłośników piwa. Warzą dla ludzi, którzy lubią prawdziwe piwo: esencjonalne, zbalansowane, do picia na co dzień i od święta. Tworzą klasyczne style i piwa nowej fali. Uwaga – można zostać udziałowcem w browarze.
W ofercie: Pilsner – Długi Weekend, Lekki Pils – Powiew Świeżości, Pszeniczne – Dzień Wolny, Żytnie – Cichy Wieczór, Dubbel- Pogoda Ducha i inne
Browar Koreb
Piwa z Rodzinnego Browaru Koreb wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zdobywają nagrody i wyróżnienia na targach krajowych i zagranicznych. Posiadają także Certyfikat Najwyższa Jakość i są traktowane jako Narodowe Dziedzictwo Kulinarne.
W ofercie: Piwo Żywe Niefiltrowane, Piwo Pszeniczne, Piwo Miodowe, Piwo Herbowe, Piwo Łaskie, Piwo Mocne Koreb, IPA oraz jesienne Piwo Dyniowe
Browar Stu Mostów
Jedna z topowych marek polskiego piwnego kraftu, rozpoznawana i ceniona także za granicą, założona przez Arlettę i Grzegorza Ziemian w 2014 roku. Warzą we Wrocławiu, a piwną ofertę uzupełnia Pub Stu Mostów, mieszczący się na antresoli hali produkcyjnej oraz firmowy sklep i bistro – Concept Stu Mostów.
W ofercie: #WRCLW, #SALAMANDER, #ART, #WILD
Chmiel Świat Piwa Szczecin
Nie tylko sklep ale także hurtownia świetnych piw rzemieślniczych oraz importowanych niemieckich i czeskich. Podczas szczecińskiego wydarzenia pojawią się oryginalne piwa z niemieckiego Oktoberfest.
W ofercie: piwa rzemieślnicze i niemieckie oraz szczecińskie browary Gryfus i Bespoke
Browar Witnica
Browar istnieje nieprzerwanie od 1848 roku. Jako jedyny w swoim regionie producent piwa kontynuuje tradycje piwowarskie i warzy piwo zgodnie ze sztuką, stosując tradycyjne receptury i na bazie naturalnych składników. Piwa z browaru wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych.
W ofercie: piwa marki Lubuskie Jasne i Ciemne, smakowe dolnej i górnej fermentacji oraz bazalkoholowe, podpiwek i kwas chlebowy
Miejski Browar Stargard
Setki lat temu Stargard słynął z licznych browarów rzemieślniczych, a od początku 2019 roku Miejski Browar Stargard na nowo tworzy historię piwa z tego regionu. W browarze warzone są zarówno piwa klasyczne, jak i te z nowej fali. Lager, Pils, Pszeniczne, Orkiszowe to stałe propozycje, a okazjonalnie pojawiają się także Stout, Wheat IPA, Witbier, Rauchbier, czy APA.
W ofercie: Orkiszowe, Lager, Pszeniczne, APA – piwo specjalne
Browar EDI
Rodzinny browar działający od 1998 roku. Piwa warzone są metodą tradycyjną, bez dodatku konserwantów i utleniaczy. EDI to piwo dojrzewające w butelce – niefiltrowane i niepasteryzowane.
W ofercie: piwo Jasne i Ciemne, piwa smakowe – Malinowe, Wiśniowe, Miodowe, Imbirowe, Migdałowe, Miętowe oraz Czekoladowe.
Browar Pod Zamkiem
Szczeciński browar restauracyjny z doskonale skomponowaną kuchnią oraz niepowtarzalnym piwem warzonym na miejscu przez utytułowanego piwowara. Piwa są niepasteryzowane, bez konserwantów, warzone tradycyjnie i leżakowane. Przy produkcji używane są wyłącznie najwyższej jakości surowce, które gwarantują wysoką jakość piwa.
W ofercie: Pszeniczne Słoneczne, Marcowe Niebuszewo, Warszewo
Pasieka Dziki miód
Mała, rodzinna pasieka (miodosytnia), która metodami tradycyjnymi wytwarza miód pitny. odnoszący sukcesy w konkursach zarówno polskich jak i światowych.
W ofercie: miód pitny
Przed nami kolejne jesienne odsłony spaceru tematycznego Pivny Szczecin. Z tej okazji w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza pojawił się nowy gadżet – to degustacyjny pokal, który można kupić i wybrać się później na wycieczkę z przewodnikiem szlakiem Pivnego Szczecina.
W cenie spaceru:
• Degustacyjny pokal i mapka – doskonała, praktyczna pamiątka
• Degustacja piwa w dwóch browarach (Browar Pod Zamkiem i Stara Komenda Browar)
Nieważne, czy mieszkasz w Szczecinie, czy jesteś tu gościem, poznasz Szczecin na nowo!
Skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo? Jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem? W jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo? Te i wiele innych ciekawych historii i historyjek związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa przybliżymy na szlaku tematycznym Pivny Szczecin. Podczas spaceru nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina. Miasta pełnego fascynujących opowieści…
Poznając smak piwa tworzonego w Szczecinie podczas zwiedzania rozmawiamy nie tylko o piwie, ale przede wszystkim o Szczecinie i jego pasjonującej historii. Wśród szczecińskich historii nie zabraknie również opowieści m.in. o Buncie Piwnym…
Trzygodzinne wycieczki prowadzone są przez miejskiego przewodnika i kosztują 59 zł (w cenie wliczone są już degustacyjne pokale). Piwne szklanki można też kupić bez uczestnictwa w spacerze. Koszt gadżetu to 19 zł.
Spacery tradycyjnie wyruszą z Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej.
Bilety na wydarzenia można kupić w CIT (Aleja Kwiatowa, Plac Żołnierza 20)
Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.