Oktoberfest Szczecin to nie tylko gastronomia, ale też doskonała zabawa!

W tym roku piwne święto po raz kolejny zagości w Szczecinie łącząc bawarską tradycję z lokalnym charakterem.

Podczas wydarzenia nie będzie brakowało chmielnych dekoracji, bawarskich przysmaków, granej na żywo muzyki oraz ciekawej oferty rzemieślniczych piw. Aleja Kwiatowa wypełni się stoiskami, spośród których każdy odnajdzie swój ulubiony browar. Pilzner, lager, koźlak, porter, pale ale, pszeniczne, a może smakowe?

Dołącz do wydarzenia Oktoberfest Szczecin 2021 na Facebooku >>

  • piątek: 16:00-23:00
  • sobota: 12:00-23:00
  • niedziela: 12:00-18:00

#program

Piątek, 1 października
16:00-23:00

16:00 Rozpoczęcie imprezy
16:30-17:00 Marcin Stefaniak z PSPD – „Jak docenić piwo” – zestaw dobrych rad dla tych, którzy chcieliby pić piwo świadomie i wyciągać z niego jak najwięcej. Omówienie ludzkich predyspozycji, zasad i technik degustacji oraz drogi od piwnego ignoranta do sensoryka.
17:30-18:30 Krzysztof Żurawski prelekcja pt. „MOJA PIWNA GÓRNA FRANKONIA”
18:30-19:30 Quiz piwny z drobnymi nagrodami
20:00-21:00 Koncert zespołu STAN GER.
21:45-22:30 Koncert zespołu Tea Time Boogie – Krzysztof Niewirowski, Krzysztof Baranowski
23:00 Zakończenie imprezy

Sobota, 2 października
12:00-23:00

12:00 Rozpoczęcie imprezy
12:30-13:30 Pokaz Warzenia piwa z członkami PSPD cz.1
13:30-14:15 Michał Zaborowski Chmielokracja.pl – Powiedz kim jesteś, a powiem Ci jakie piwo wypić – zabawna próba znalezienia odpowiedniego stylu piwa dla ludzi w każdym wieku, każdej płci i z każdej grupy społecznej
14:30-15:30 Pokaz Warzenia piwa z członkami PSPD piwa cz.2
15:30-16:00 Quiz piwny z drobnymi nagrodami
16:00-16:45 Michał Zaborowski Chmielokracja.pl – Dlaczego Polacy NIE lubią goryczki – opowieść o smakach (ze szczególnym uwzględnieniem tego gorzkiego) i próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie pasuje nam goryczka w piwie. Wszystko poparte własnymi, naukowymi badaniami.
16:00-19:00 Pivny Szczecin – spacer z przewodnikiem szklakiem piwa – sprzedaż biletów online https://www.accredi.pl/pivnyszczecin oraz w CIT
17:00-18:00 Pokaz Warzenia piwa z członkami PSPD cz.3 i 4
19:00-19:30 Koncert Damiana Rybickiego
20:40-21:40 Koncert Magic of Queen
22:00-22:45 Stand up – Damian „Viking” Usewicz i Mateusz Pałka
23:00 Zakończenie imprezy

Niedziela, 3 października
12:00-18:00

12:00 Rozpoczęcie trzeciego dnia imprezy
13:00-13:30 Marcin Stefaniak z PSPD – „To piwo jest zepsute” – przegląd najdziwniejszych piw z kraju i świata
14.00-15:00 Quiz piwny z drobnymi nagrodami
15:00-16:00 Tomasz Wieczorek – opowieści o historii piwa, anegdoty związane z piwem i ze Szczecinem
18:00 Zakończenie imprezy

#galeria

#plan stoisk

Plan stoisk Oktoberfest Szczecin 2021

Plan stoisk Oktoberfest Szczecin 2021

#wystawcy

Browary obecne podczas Oktoberfest Szczecin 2021:

  • Browar Maltgarden

Browar kontraktowy założony w marcu 2019 roku przez fanów piwa rzemieślniczego z Kołobrzegu i Andrzeja Milera – jednego z najbardziej utytułowanych piwowarów w Polsce. Jest najwyżej ocenianym browarem z Polski w serwisie Untappd oraz czwartym na świecie wśród najlepszych nowych browarów według serwisu RateBeer.com.
W ofercie: soczyste IPA, kwaśno-słodkie piwa z owocami imitujące desery oraz klasyka pilsa i pszenicy
https://www.facebook.com/BrowarMaltgarden

  • Browar Łąkomin

Browar powstał w 2015 r., jako najmniejszy zalegalizowany browar w Polsce. Dzięki rozbudowie w 2017 r. piwa z Łąkomina zaczęły być dostępne w całej Polsce. Od początku istnienia browar zdobył ponad 50 medali w konkursach piw rzemieślniczych. Według klasyfikacji portalu untappd.com plasuje się w pierwszej dziesiątce browarów w Polsce.
W ofercie: piwa jasne, lekkie, specjalizacją browaru są jednak piwa mocne, w tym również leżakowane w beczkach dębowych po alkoholach takich jak rum, whisky, miód pitny
https://www.facebook.com/browarlakomin

  • Colberg

Kołobrzeska Fabryka Piwa powstała, aby wskrzesić na tych ziemiach zapomnianą już tradycję warzenia piwa. W przedwojennym Kolbergu (Kołobrzeg) piwo było cenionym regionalnym wyrobem, którym miasto mogło pochwalić się nie tylko na obszarze Pomorza Zachodniego, ale znane było również w całych ówczesnych Niemczech.
W ofercie: Colberg IPA, Colberg Pszeniczne, Colberg Pils, Colberg Black, Colberg Jasne Niefiltrowane
https://www.facebook.com/BrowarColberg

  • Browar za miastem

Browar rzemieślniczy spod Poznania założony przez miłośników piwa. Warzą dla ludzi, którzy lubią prawdziwe piwo: esencjonalne, zbalansowane, do picia na co dzień i od święta. Tworzą klasyczne style i piwa nowej fali. Uwaga – można zostać udziałowcem w browarze.
W ofercie: Pilsner – Długi Weekend, Lekki Pils – Powiew Świeżości, Pszeniczne – Dzień Wolny, Żytnie – Cichy Wieczór, Dubbel- Pogoda Ducha i inne
https://www.facebook.com/BrowarZaMiastem

  • Browar Koreb

Piwa z Rodzinnego Browaru Koreb wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zdobywają nagrody i wyróżnienia na targach krajowych i zagranicznych. Posiadają także Certyfikat Najwyższa Jakość i są traktowane jako Narodowe Dziedzictwo Kulinarne.
W ofercie: Piwo Żywe Niefiltrowane, Piwo Pszeniczne, Piwo Miodowe, Piwo Herbowe, Piwo Łaskie, Piwo Mocne Koreb, IPA oraz jesienne Piwo Dyniowe
https://www.facebook.com/KorebOfficial

  • Browar Stu Mostów

Jedna z topowych marek polskiego piwnego kraftu, rozpoznawana i ceniona także za granicą, założona przez Arlettę i Grzegorza Ziemian w 2014 roku. Warzą we Wrocławiu, a piwną ofertę uzupełnia Pub Stu Mostów, mieszczący się na antresoli hali produkcyjnej oraz firmowy sklep i bistro – Concept Stu Mostów.
W ofercie: #WRCLW, #SALAMANDER, #ART, #WILD
https://www.facebook.com/BrowarStuMostow

  • Chmiel Świat Piwa Szczecin

Nie tylko sklep ale także hurtownia świetnych piw rzemieślniczych oraz importowanych niemieckich i czeskich. Podczas szczecińskiego wydarzenia pojawią się oryginalne piwa z niemieckiego Oktoberfest.
W ofercie: piwa rzemieślnicze i niemieckie oraz szczecińskie browary Gryfus i Bespoke
https://www.facebook.com/chmielswiatpiwa

  • Browar Witnica

Browar istnieje nieprzerwanie od 1848 roku. Jako jedyny w swoim regionie producent piwa kontynuuje tradycje piwowarskie i warzy piwo zgodnie ze sztuką, stosując tradycyjne receptury i na bazie naturalnych składników. Piwa z browaru wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych.
W ofercie: piwa marki Lubuskie Jasne i Ciemne, smakowe dolnej i górnej fermentacji oraz bazalkoholowe, podpiwek i kwas chlebowy
https://www.facebook.com/WitnicaBrowar

  • Miejski Browar Stargard

Setki lat temu Stargard słynął z licznych browarów rzemieślniczych, a od początku 2019 roku Miejski Browar Stargard na nowo tworzy historię piwa z tego regionu. W browarze warzone są zarówno piwa klasyczne, jak i te z nowej fali. Lager, Pils, Pszeniczne, Orkiszowe to stałe propozycje, a okazjonalnie pojawiają się także Stout, Wheat IPA, Witbier, Rauchbier, czy APA.
W ofercie: Orkiszowe, Lager, Pszeniczne, APA – piwo specjalne
https://www.facebook.com/MiejskiBrowarStargard

  • Browar EDI

Rodzinny browar działający od 1998 roku. Piwa warzone są metodą tradycyjną, bez dodatku konserwantów i utleniaczy. EDI to piwo dojrzewające w butelce – niefiltrowane i niepasteryzowane.
W ofercie: piwo Jasne i Ciemne, piwa smakowe – Malinowe, Wiśniowe, Miodowe, Imbirowe, Migdałowe, Miętowe oraz Czekoladowe.
https://www.facebook.com/piwoedi

  • Browar Pod Zamkiem

Szczeciński browar restauracyjny z doskonale skomponowaną kuchnią oraz niepowtarzalnym piwem warzonym na miejscu przez utytułowanego piwowara. Piwa są niepasteryzowane, bez konserwantów, warzone tradycyjnie i leżakowane. Przy produkcji używane są wyłącznie najwyższej jakości surowce, które gwarantują wysoką jakość piwa.
W ofercie: Pszeniczne Słoneczne, Marcowe Niebuszewo, Warszewo
https://www.facebook.com/browarpodzamkiem

  • Browar Rockmill

Rzemieślniczy browar z Gdańska, działający na rynku od blisko 5 lat, już na początku swego istnienia został wybrany najlepszym nowym browarem w Polsce przez prestiżowy portal ratebeer.com. Zdobywca licznych nagród w kraju i za granicą. Browarnicy starają się schodzić z utartych szlaków próbując czegoś nowego, jednocześnie nie zapominając o klasyce.
W ofercie: Feel like pils, Wheatwave – hefeweizen, Multiverse – multifruit pastry sour, Neverending Circus – oat cream ipa, Rock the Hop – session ipa
https://www.facebook.com/browarrockmill

  • Browar Piwo z Żuka

Browar z Częstochowy, którego założyciele połączyli w nim swoje dwie pasje – browarnictwo i motoryzację. Efektem są piwa wyróżniające zarówno smakiem, jak i nazwą.
W ofercie: Kwas z Akumulatora, Diesel, Lawendowy płyn hamulcowy, Grejpfrutowe Beerygo , Etylina 94, Autovidol, Klasyczne Częstochowskie
https://www.facebook.com/piwozzuka

  • Browar Opolski

Mały rodzinny browar z serca Opolszczyzny. Warzą głównie piwne klasyki, nie idąc na kompromisy, używają tylko sprawdzonych surowców najwyższej jakości, a piwo tworzone jest z sercem i pieczołowitością.
W ofercie: Bursztynowe, Lager, Pils, Hazy Ipa, Oatmeal Stout
https://www.facebook.com/browaropolski1

Inne propozycje alkoholowe:

  • Pasieka Dziki Miód

Mała, rodzinna pasieka (miodosytnia), która metodami tradycyjnymi wytwarza miód pitny. odnoszący sukcesy w konkursach zarówno polskich jak i światowych.
W ofercie: miód pitny
https://www.facebook.com/PasiekaDzikiMiod

  • Poshe Drinks

Szczecińska manufaktura działająca od października 2020 roku, zajmująca się produkcją bezalkoholowych koktajli kraftowych. Receptury POSHE pochodzą od jednego z 5 najlepszych koktajl barów w Polsce – szczecińskich „17 Schodów”. 100% naturalne, wegańskie i bez sztucznych konserwantów. Tworzone z wysokiej jakości świeżych owoców, ziół, soków, naparów.
W ofercie: koktajle kraftowe.
https://www.facebook.com/poshe.drinks

Coś na ząb:

#atrakcje

Oktoberfest Szczecin to nie tylko degustacje piwa. To także koncerty, prelekcje, konkursy, spacer z przewodnikiem i stand-up. Przez 3 dni wydarzenia czeka nas sporo atrakcji!

PRELEKCJE

Krzysztof Żurawski „Moja piwna Górna Frankonia”

Dziennikarz, vloger i… birofil. Inicjował wiele wydarzeń w polskim ruchu kolekcjonerskim. M.in. był pomysłodawcą szczecińskiej międzynarodowej giełdy birofiliów. Ma na swoim koncie liczne publikacje o charakterze birofilskim. Jest również autorem kilku książek dotyczących historii piwowarstwa. Przez wiele lat był wydawcą czasopisma „Pivaria”, na łamach którego publikowała czołówka polskich kolekcjonerów piwnych akcesoriów. Za swoje działania na rzecz promocji kultury piwnej został, jako jedyny w województwie zachodniopomorskim, wyróżniony nadawanym raz w roku medalem „Złoty Chmiel”. Wśród jego kawalerów są m.in. reżyser Kazimerz Kutz, publicysta Leszek Mazan oraz podróżnik i znawca kulinariów Robert Makłowicz. Obecnie pracuje nad monografią szczecińskich browarów działających do roku 1945. Książka ukaże się drukiem w przyszłym, 2022 roku.

Tomasz-Wieczorek

Tomasz Wieczorek „Opowieści o historii piwa, anegdoty związane z piwem i ze Szczecinem”

Przewodnik po Szczecinie (i nie tylko) z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich. Zaprezentuje opowieści nie tylko o historii piwa, ale też różne anegdoty związane z piwem, jak i ze Szczecinem. Np. o buncie piwnym w Szczecinie w 1616 r., O istniejącym kiedyś teatrze piwnym, robionym dla sprawdzenia jakości piwa teście ławy, no i o tym jak powstał ten spacer pivny, a także 2 opracowane szlaki związane z browarami restauracyjnymi – po Nowym oraz Starym Mieście. Pan Tomasz rozda również kilka upominków za poprawne odpowiedzi uczestników prelekcji…

Michał Zaborowski – Chmielokracja.pl

Michał „Sidd” Zaborowski, twórca bloga chmielokracja.pl. Outfluencer, technolog żywności, piwowar domowy i zawodowy, a przede wszystkim, (a może na domiar złego) fan dobrego piwa rzemieślniczego. Nieustannie poszukuje nowych smaków, historii i przeżyć związanych z kraftowym piwem. Zawsze głodny nowych wrażeń i chmielowej goryczki. Prelekcje:

„Powiedz kim jesteś, a powiem Ci jakie piwo wypić – zabawna próba znalezienia odpowiedniego stylu piwa dla ludzi w każdym wieku, każdej płci i z każdej grupy społecznej”

„Dlaczego Polacy NIE lubią goryczki – opowieść o smakach (ze szczególnym uwzględnieniem tego gorzkiego) i próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie pasuje nam goryczka w piwie. Wszystko poparte własnymi, naukowymi badaniami.”

Marcin Stefaniak

Piwowar domowy z ponad 10-letnim stażem, certyfikowany sędzia piwny, współtwórca The Office Pub – pubu z piwem rzemieślniczym, organizator szkoleń, kursów sensorycznych i konkursów piwnych, prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Prelekcje:
„Jak docenić piwo” – zestaw dobrych rad dla tych, którzy chcieliby pić piwo świadomie i wyciągać z niego jak najwięcej. Omówienie ludzkich predyspozycji, zasad i technik degustacji oraz drogi od piwnego ignoranta do sensoryka.
„To piwo jest zepsute” – przegląd najdziwniejszych piw z kraju i świata.

Warzenie piwa z członkami PSPD (Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych)

Konkursy:
1. Piwna sensoryka – zgadywanie zapachów z różnych próbek.
2. Piwny quiz. Luźny zestaw pytań i ciekawostek ze świata piwa.

KONCERTY

STAN GER.

„STAN GER.” to projekt muzyczny tworzony przez Pawła Warsińskiego, Pawła Piaseckiego i Przemka Falenciaka. Artyści nie boją się odważnych fuzji gatunków – w utworach łączą muzykę klasyczną z elektroniką oraz innymi gatunkami. Z jednej strony – gitarowe riffy, agresywne syntezatory, z drugiej – delikatne brzmienie fortepianu, skrzypce i męskie wokale – wszystko to wprowadza słuchacza w muzyczny trans. Zespół występował m.in. w Warszawie, Szczecinie, Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim, czy Koszalinie oraz uświetniał swoimi występami takie imprezy jak np. Zimowa Giełda Piosenki w Opolu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy Akustyczeń. Jest laureatem Festiwalu „Alleluja czyli Happy Day” w amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Ma na swoim koncie występ w studiu Programu Czwartego Polskiego Radia oraz studiu S1 Radia Szczecin, supportował też koncert Johna Portera, który to artysta pojawił się w ich teledysku do utworu Beautiful Shines.

Tea Time Boogie

Tea Time Boogie to duet wykonujący covery z gatunku Rythm’n blues. W repertuarze zespołu znajdują się utwory takich mistrzów jak Joe Cocker, Rey Charles, Blues Brothers.
Krzysztof Niewirowski – wokal
Krzysztof Baranowski – piano

Damian Rybicki

Półfinalista VII edycji The Voice of Poland (drużyna Natalii Kukulskiej). Autor około 500 piosenek. Frontman zespołu So Cool Band, z którym nagrał własną wersję utworu „Dlaczego płaczesz mały” z repertuaru Filipinek na 50. lecie istnienia grupy. Autor piosenek do spektaklu „Wilcze piętno”, czy tekstu do piosenki „Latarnik”. W 2021 roku wyreżyserował swój pierwszy młodzieżowy spektakl muzyczny „Eko-kalipsa – spotkanie pokoleń”. Damianowi będzie towarzyszył Kuba Herdzik – gitarzysta bluesowy, współzałożyciel zespołu Parasoul, aktywnie nagrywający i występujący na polskich scenach muzyk.

Fotografie: Ewa Bernaś
Stylizacje: Agnieszka Ogrodniczak

Magic of the Queen

„Bohemian Rhapsody”, „We are the champions”, „A kind of magic”, „We will rock you”, “I want to break free” to tylko niektóre z propozycji , które będzie można usłyszeć podczas koncertu Magic of the Queen. Zespół pochodzący ze Szczecina wiernie odtwarza dorobek artystyczny grupy Queen i Freddie’go Mercury. Zagrane zostaną zarówno studyjne jak i koncertowe wersje największych przebojów. Koncert w wykonaniu Magic of the Queen to efekt pasji jaką jest dla członków zespołu muzyka oraz hołd dla legendy Freddie’go Mercury i zespołu Queen. Artyści zapraszają w podróż przepełnioną legendarnymi przebojami, dzięki którym przeniesiemy się w czasie by poczuć ducha minionej epoki oraz przypomnieć sobie na czym polegała “magia” Freddie’go.

STAND-UP

Damian Viking Usewicz + support Mateusz Pałka

Damian „Viking” Usewicz – szczeciński komik, konferansjer, organizator imprez komediowych. Ze sceną związany od ponad 10 lat. W swoich występach nieszablonowo porusza tematy z życia wzięte okraszając je dawką czarnego humoru i ogromnym dystansem do siebie. Na scenie zastanawia się co sprawia, że jesteśmy tym kim jesteśmy, dlaczego tak wiele rzeczy go denerwuję oraz dlaczego mały pęcherz to przekleństwo. Zdjęcia górne: Paweł Weręgowski

Mateusz Pałka – reprezentant młodej Szczecińskiej sceny komediowej. Od początku swojej scenicznej przygody stara się pokazać, że warto mieć dystans do samego siebie. W tym celu stawia się czasami w niekorzystnym świetle w historiach, które opowiada ze sceny. Zdjęcie dolne: Magdalena Bednarek

DEGUSTACJE

Chcesz nauczyć się rozpoznawać wszelkie tajemnice jakie skrywa przed Tobą piwo? Dowiedzieć się z jakich słodów zostało przygotowane, jakich szczepów chmielu użyto do jego produkcji i w jakich warunkach dojrzewało? Świetnie. Podczas degustacji piwa na Oktoberfest Szczecin będziesz mieć okazję poszukać odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Degustacja piwa to nie tylko kosztowanie, to także pozyskanie dodatkowej wiedzy oraz umiejętności. Rozwianie wszelkich wątpliwości i ustalenie jakie piwo nadaje się na konkretne okazje. Biorąc udział w degustacji podczas Oktoberfest Szczecin możemy liczyć na odkrywanie nowych piwnych smaków oraz wiele ciekawostek i anegdot.

QUIZY I KONKUSY

Uważasz się za wybornego piwosza, który na temat browaru wie wszystko? Przekonajmy się! Rzucamy rękawice i zapraszamy do udziału w naszych piwnych quizach podczas Oktoberfest Szczecin. Gwarantujemy doskonałą zabawę i ubaw po pachy. A dla najlepszych i najwyborniejszych piwoszy przygotujemy nagrody niespodzianki. To jak? Wyzwanie przyjęte? Uzupełnij swoją wiedzę (nie kufel) i staruj w konkursie.

#Pivny Szczecin

Zachęcamy do udziału w spacerze miejskim z przewodnikiem – Pivny Szczecin. Spacer poprowadzi Tomasz Wieczorek – przewodnik po Szczecinie (i nie tylko) z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich.

W cenie spaceru:

  • Degustacyjny pokal i mapka – doskonała, praktyczna pamiątka
  • Degustacja piwa w dwóch browarach (Browar Pod Zamkiem i Stara Komenda Browar)

Nieważne czy jesteś turystą, czy szczecinianką/szczecinianinem – odkryjesz Szczecin na nowo 🙂

Skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo? Jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem? W jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo? Te i wiele innych ciekawych historii i historyjek związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa przybliżymy na szlaku tematycznym Pivny Szczecin. Podczas spaceru nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina. Miasta pełnego fascynujących opowieści…

Poznając smak piwa tworzonego w Szczecinie podczas zwiedzania rozmawiamy nie tylko o piwie, ale przede wszystkim o Szczecinie i jego pasjonującej historii.

Wśród szczecińskich historii nie zabraknie również opowieści m.in. o Buncie Piwnym…

Trzygodzinne wycieczki prowadzone są przez miejskiego przewodnika i kosztują 69 zł (w cenie wliczone są już degustacyjne pokale). Piwne szklanki można też kupić bez uczestnictwa w spacerze. Koszt gadżetu to 19 zł.

Spacery tradycyjnie wyruszą z Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej.

Bilety:

Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

Dołącz do wydarzenia Pivny Spacer na Facebooku >>

#współpraca

SPONSOR


PATRON MEDIALNY

#wystawcy

  • Wszyscy
A A+ A++