Oktoberfest Szczecin

2-4 października 2020

Browary obecne podczas Oktoberfest Szczecin

Browar Maltgarden

Browar kontraktowy założony w marcu 2019 roku przez fanów piwa rzemieślniczego z Kołobrzegu i Andrzeja Milera – jednego z najbardziej utytułowanych piwowarów w Polsce. Jest najwyżej ocenianym browarem z Polski w serwisie Untappd oraz czwartym na świecie wśród najlepszych nowych browarów według serwisu RateBeer.com.
W ofercie: soczyste IPA, kwaśno-słodkie piwa z owocami imitujące desery oraz klasyka pilsa i pszenicy

Browar Łąkomin

Browar powstał w 2015 r., jako najmniejszy zalegalizowany browar w Polsce. Dzięki rozbudowie w 2017 r. piwa z Łąkomina zaczęły być dostępne w całej Polsce. Od początku istnienia browar zdobył ponad 50 medali w konkursach piw rzemieślniczych. Według klasyfikacji portalu untappd.com plasuje się w pierwszej dziesiątce browarów w Polsce.
W ofercie: piwa jasne, lekkie, specjalizacją browaru są jednak piwa mocne, w tym również leżakowane w beczkach dębowych po alkoholach takich jak rum, whisky, miód pitny

Colberg

Kołobrzeska Fabryka Piwa powstała, aby wskrzesić na tych ziemiach zapomnianą już tradycję warzenia piwa. W przedwojennym Kolbergu (Kołobrzeg) piwo było cenionym regionalnym wyrobem, którym miasto mogło pochwalić się nie tylko na obszarze Pomorza Zachodniego, ale znane było również w całych ówczesnych Niemczech.
W ofercie: Colberg IPA, Colberg Pszeniczne, Colberg Pils, Colberg Black, Colberg Jasne Niefiltrowane

Browar Świebodzin

Niewielki browar, w niewielkim mieście, z wielkim zamiłowaniem do piwa. Powstał w 2017 roku i oferuje piwa w różnych stylach, warzone bez pośpiechu zgodnie ze sztuką piwowarstwa. Jak przekonują właściciele , piwo z Browaru Świebodzin wypuszczane jest wtedy, gdy są z niego dumni.
W ofercie: LAJT - Pils, TROPICALI - Tropical IPA, KOSA - Imperial IPA, ŚWIT - Witbier, SEKAL - Black Rye IPA, BORIS - Russian Imperial Stout

Browar za miastem

Browar rzemieślniczy spod Poznania założony przez miłośników piwa. Warzą dla ludzi, którzy lubią prawdziwe piwo: esencjonalne, zbalansowane, do picia na co dzień i od święta. Tworzą klasyczne style i piwa nowej fali. Uwaga - można zostać udziałowcem w browarze.
W ofercie: Pilsner - Długi Weekend, Lekki Pils - Powiew Świeżości, Pszeniczne - Dzień Wolny, Żytnie - Cichy Wieczór, Dubbel- Pogoda Ducha i inne

Browar Koreb

Piwa z Rodzinnego Browaru Koreb wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zdobywają nagrody i wyróżnienia na targach krajowych i zagranicznych. Posiadają także Certyfikat Najwyższa Jakość i są traktowane jako Narodowe Dziedzictwo Kulinarne.
W ofercie: Piwo Żywe Niefiltrowane, Piwo Pszeniczne, Piwo Miodowe, Piwo Herbowe, Piwo Łaskie, Piwo Mocne Koreb, IPA oraz jesienne Piwo Dyniowe

Browar Stu Mostów

Jedna z topowych marek polskiego piwnego kraftu, rozpoznawana i ceniona także za granicą, założona przez Arlettę i Grzegorza Ziemian w 2014 roku. Warzą we Wrocławiu, a piwną ofertę uzupełnia Pub Stu Mostów, mieszczący się na antresoli hali produkcyjnej oraz firmowy sklep i bistro - Concept Stu Mostów.
W ofercie: #WRCLW, #SALAMANDER, #ART, #WILD

Chmiel Świat Piwa Szczecin

Nie tylko sklep ale także hurtownia świetnych piw rzemieślniczych oraz importowanych niemieckich i czeskich. Podczas szczecińskiego wydarzenia pojawią się oryginalne piwa z niemieckiego Oktoberfest.
W ofercie: piwa rzemieślnicze i niemieckie oraz szczecińskie browary Gryfus i Bespoke

Browar Witnica

Browar istnieje nieprzerwanie od 1848 roku. Jako jedyny w swoim regionie producent piwa kontynuuje tradycje piwowarskie i warzy piwo zgodnie ze sztuką, stosując tradycyjne receptury i na bazie naturalnych składników. Piwa z browaru wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych.
W ofercie: piwa marki Lubuskie Jasne i Ciemne, smakowe dolnej i górnej fermentacji oraz bazalkoholowe, podpiwek i kwas chlebowy

Miejski Browar Stargard

Setki lat temu Stargard słynął z licznych browarów rzemieślniczych, a od początku 2019 roku Miejski Browar Stargard na nowo tworzy historię piwa z tego regionu. W browarze warzone są zarówno piwa klasyczne, jak i te z nowej fali. Lager, Pils, Pszeniczne, Orkiszowe to stałe propozycje, a okazjonalnie pojawiają się także Stout, Wheat IPA, Witbier, Rauchbier, czy APA.
W ofercie: Orkiszowe, Lager, Pszeniczne, APA – piwo specjalne

Browar EDI

Rodzinny browar działający od 1998 roku. Piwa warzone są metodą tradycyjną, bez dodatku konserwantów i utleniaczy. EDI to piwo dojrzewające w butelce - niefiltrowane i niepasteryzowane.
W ofercie: piwo Jasne i Ciemne, piwa smakowe - Malinowe, Wiśniowe, Miodowe, Imbirowe, Migdałowe, Miętowe oraz Czekoladowe.

Browar Pod Zamkiem

Szczeciński browar restauracyjny z doskonale skomponowaną kuchnią oraz niepowtarzalnym piwem warzonym na miejscu przez utytułowanego piwowara. Piwa są niepasteryzowane, bez konserwantów, warzone tradycyjnie i leżakowane. Przy produkcji używane są wyłącznie najwyższej jakości surowce, które gwarantują wysoką jakość piwa.
W ofercie: Pszeniczne Słoneczne, Marcowe Niebuszewo, Warszewo

Pasieka Dziki miód

Mała, rodzinna pasieka (miodosytnia), która metodami tradycyjnymi wytwarza miód pitny. odnoszący sukcesy w konkursach zarówno polskich jak i światowych.
W ofercie: miód pitny

4-20.12.2020

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

2-4 października 2020

Oktoberfest Szczecin

Czytaj więcej

5-28.06.2020

Kolorowa Aleja wychodzi w miasto

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się