Wege Aleja

1 października 2016

sobotę 1 października na Alei Kwiatowej odbyła się Wege Aleja. Oprócz degustacji potraw wegetariańskich i wegańskich, można było spotkać się z dietetykiem, wziąć udział w pokazach jogi i tai chi oraz warsztatach edukacyjnych dla dzieci. Energii w pochmurny dzień dodawały pokazy bębniarskie i potańcówka „pod chmurką” przy dźwiękach zespołu „Roland Band”.

„Wegetarianizm jest potocznie rozumiany jako niejedzenie mięsa, w istocie znaczy on więcej. To określony styl życia połączony ze specjalną dietą.

Jeszcze kilka lat temu ludzie nie jedzący mięsa byli postrzegani jako dziwacy. Obecnie sytuacja się zmieniła - życie bez mięsa zyskuje wciąż nowych zwolenników. Nawet dotychczasowi sceptycy zaczynają dostrzegać wiele plusów płynących z takiego stylu życia. Stawiają na zdrowie i na świat wolny od okrucieństwa - decydują się na wegetarianizm. Szacuje się, że w Polsce obecnie jest około 2 milionów wegetarian i liczba ta stale rośnie.

Dieta wegetariańska jest korzystna dla zdrowia, gdy stosuje się ją rozważnie. Racjonalnie ułożona zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych. Dlatego przed przejściem na wegetarianizm trzeba wiedzieć, co jeść i jak układać jadłospis, żeby sobie nie zaszkodzić.”

Zobacz wszystkie wydarzenia

28.09-13.10

Jarmark Włoski

Czytaj więcej

18-19.10.2019

Oktoberfest

Czytaj więcej

6-22.12.2019

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się