Szczecińskie spacery miejskie

13 maja - 9 września 2017

Przed nami kolejna odsłona Szczecińskich Spacerów Miejskich, podczas których przemierzając ulice Szczecina poznamy niezwykłe losy naszego miasta. Ślady historii Szczecina do dziś poukrywane są w na pozór dobrze znanych ulicach, placach i budynkach.

Szczecińskie Spacery Miejskie to inicjatywa Żeglugi Szczecińskiej, która ma na celu pokazanie stolicy Pomorza Zachodniego w nieoczywisty, interesujący i rzetelny sposób. Pomogą nam w tym doświadczeni przewodnicy miejscy, którzy cyklicznie odkrywać będą przed zainteresowanymi grupami mieszkańców i turystów lokalną historię pełną ciekawostek. Spacery zaczynać i kończyć się będą przy nowym Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Tam także będzie można kupić bilety uprawniające do uczestnictwa zwiedzaniu.

Pierwsze spacery miejskie, które dały początek tegorocznemu zwiedzaniu Szczecina, odbyły się w grudniu ubiegłego roku i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Jest to kolejny element projektu pn. Kolorowa Aleja.

Zwiedzanie odbywać się będzie w każdą sobotę, od 13 maja do 9 września br. w godzinach:

  • 11.00 - zwiedzanie w jęz. polskim # czas trwania ok. 1,5 godz.
  • 12.30 - zwiedzanie w jęz. polskim # czas trwania ok. 1,5 godz.
  • 14.00 - zwiedzanie w jęz. niemieckim # czas trwania ok. 1,5 godz.

24-25 marca 2018

Jarmark Wielkanocny

Czytaj więcej

21-22 kwietnia 2018

Miasto Ogród

Czytaj więcej

12-13 maja 2018

Piknik Skandynawski

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się