Szczecińskie spacery miejskie

13 maja - 9 września 2017

Przed nami kolejna odsłona Szczecińskich Spacerów Miejskich, podczas których przemierzając ulice Szczecina poznamy niezwykłe losy naszego miasta. Ślady historii Szczecina do dziś poukrywane są w na pozór dobrze znanych ulicach, placach i budynkach.

Szczecińskie Spacery Miejskie to inicjatywa Żeglugi Szczecińskiej, która ma na celu pokazanie stolicy Pomorza Zachodniego w nieoczywisty, interesujący i rzetelny sposób. Pomogą nam w tym doświadczeni przewodnicy miejscy, którzy cyklicznie odkrywać będą przed zainteresowanymi grupami mieszkańców i turystów lokalną historię pełną ciekawostek. Spacery zaczynać i kończyć się będą przy nowym Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Tam także będzie można kupić bilety uprawniające do uczestnictwa zwiedzaniu.

Pierwsze spacery miejskie, które dały początek tegorocznemu zwiedzaniu Szczecina, odbyły się w grudniu ubiegłego roku i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Jest to kolejny element projektu pn. Kolorowa Aleja.

Zwiedzanie odbywać się będzie w każdą sobotę, od 13 maja do 9 września br. w godzinach:

  • 11.00 - zwiedzanie w jęz. polskim # czas trwania ok. 1,5 godz.
  • 12.30 - zwiedzanie w jęz. polskim # czas trwania ok. 1,5 godz.
  • 14.00 - zwiedzanie w jęz. niemieckim # czas trwania ok. 1,5 godz.

14-23 grudnia 2018

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

11 listopada 2018

Jarmark Niepodległościowy

Czytaj więcej

26 maja 2018

Po sąsiedzku

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się