Po sąsiedzku

27 maja 2017

W maju zapraszamy szczecinian na festyn rodzinny na Alei Kwiatowej. Podczas wydarzenia szczecińskie Rady Osiedli będą prezentować swoją rolę w mieście, cele oraz formy działania. Na odwiedzających czekać będą gry i zabawy osiedlowe, konkursy oraz animacje dla dzieci.

W „Turnieju sąsiedzkim” uczestnicy po pokonaniu sześciu etapów konkurencji takich jak slalom między pachołkami, skok przez skakankę, będą mogli powalczyć o miano najszybszego spośród wszystkich Rad. Bieg z jajkiem, koszykówka piłeczką do tenisa stołowego, czy toczenie opony to okazja do sprawdzenia swojej zręczności, czyli „Wyścig z czasem”. Za udział w konkursach przewidziane są nagrody niespodzianki.

Z myślą o najmłodszych w strefie „Zrób to sam” zaplanowano malowanie solą, makaronowe wisiorki, a także wspólne wykonanie masek zwierząt, które poprzez kolorowanie,malowanie i wycinanie będzie doskonałą zabawą rozwijająca zdolności manualne. Dodatkową rozrywkę zapewni Strefa Animacji czynnie wspierana przez animatorów. Dzieci przekonają się o swojej precyzji podczas rzutów w stronę dużej tablicy celnościowej, czy też układania puzzli wielkoformatowych , a duża trampolina pozwoli dać upust energii.

Nie zabraknie również smakołyków w postaci popcornu, gofrów, waty cukrowej i kukurydzy. Rady Osiedli i ich członkowie wykażą się kulinarnie na scenie w konkursie „Osiedlowy Naleśnik”. Jury konkursu będzie się składało z przedstawicieli środowisk kulinarnych, organizatorów, przedstawiciela Urzędu Miasta. Wspólne gotowanie urozmaicać będą występy artystyczne mieszkańców działających na terenie Osiedla.

Będzie także Konkurs Talentów dla dzieci w wieku 7-13 lat. Każda Rada Osiedla zaprezentuje się samodzielnie na zaaranżowanym przez siebie stoisku, tworząc wyjątkową przestrzeń odzwierciedlającą wizerunek swojego Osiedla. Członkowie samorządów osiedlowych przygotowali ciekawe atrakcje, zabawy i inne niespodzianki. Najciekawsze prezentacje zostaną nagrodzone, a zdecydują o tym Szczecinianie. Głosowanie odbędzie się za pomocą ankiety dostępnej w punkcie informacyjnym. Liczy się kreatywność, pomysł i aktywność. Do dyspozycji będą także dostępni przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, w specjalnie oznaczonym namiocie, pełniącego rolę punktu informacyjnego. Impreza potrwa do godziny 18:00.

Zapraszamy „ Po Sąsiedzku”!

14-23 grudnia 2018

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

11 listopada 2018

Jarmark Niepodległościowy

Czytaj więcej

26 maja 2018

Po sąsiedzku

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się