Po sąsiedzku

27 maja 2017

W maju zapraszamy szczecinian na festyn rodzinny na Alei Kwiatowej. Podczas wydarzenia szczecińskie Rady Osiedli będą prezentować swoją rolę w mieście, cele oraz formy działania. Na odwiedzających czekać będą gry i zabawy osiedlowe, konkursy oraz animacje dla dzieci.

W „Turnieju sąsiedzkim” uczestnicy po pokonaniu sześciu etapów konkurencji takich jak slalom między pachołkami, skok przez skakankę, będą mogli powalczyć o miano najszybszego spośród wszystkich Rad. Bieg z jajkiem, koszykówka piłeczką do tenisa stołowego, czy toczenie opony to okazja do sprawdzenia swojej zręczności, czyli „Wyścig z czasem”. Za udział w konkursach przewidziane są nagrody niespodzianki.

Z myślą o najmłodszych w strefie „Zrób to sam” zaplanowano malowanie solą, makaronowe wisiorki, a także wspólne wykonanie masek zwierząt, które poprzez kolorowanie,malowanie i wycinanie będzie doskonałą zabawą rozwijająca zdolności manualne. Dodatkową rozrywkę zapewni Strefa Animacji czynnie wspierana przez animatorów. Dzieci przekonają się o swojej precyzji podczas rzutów w stronę dużej tablicy celnościowej, czy też układania puzzli wielkoformatowych , a duża trampolina pozwoli dać upust energii.

Nie zabraknie również smakołyków w postaci popcornu, gofrów, waty cukrowej i kukurydzy. Rady Osiedli i ich członkowie wykażą się kulinarnie na scenie w konkursie „Osiedlowy Naleśnik”. Jury konkursu będzie się składało z przedstawicieli środowisk kulinarnych, organizatorów, przedstawiciela Urzędu Miasta. Wspólne gotowanie urozmaicać będą występy artystyczne mieszkańców działających na terenie Osiedla.

Będzie także Konkurs Talentów dla dzieci w wieku 7-13 lat. Każda Rada Osiedla zaprezentuje się samodzielnie na zaaranżowanym przez siebie stoisku, tworząc wyjątkową przestrzeń odzwierciedlającą wizerunek swojego Osiedla. Członkowie samorządów osiedlowych przygotowali ciekawe atrakcje, zabawy i inne niespodzianki. Najciekawsze prezentacje zostaną nagrodzone, a zdecydują o tym Szczecinianie. Głosowanie odbędzie się za pomocą ankiety dostępnej w punkcie informacyjnym. Liczy się kreatywność, pomysł i aktywność. Do dyspozycji będą także dostępni przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, w specjalnie oznaczonym namiocie, pełniącego rolę punktu informacyjnego. Impreza potrwa do godziny 18:00.

Zapraszamy „ Po Sąsiedzku”!

Zobacz wszystkie wydarzenia

28.09-13.10

Jarmark Włoski

Czytaj więcej

18-19.10.2019

Oktoberfest

Czytaj więcej

6-22.12.2019

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się