Po sąsiedzku

26 maja 2018

Dobrze jest się spotkać... Po sąsiedzku

Wylegiwanie się na leżakach, sąsiedzkie pogaduchy, porady specjalistów, pyszne jedzenie, zajęcia plastyczne i wata cukrowa - przed nami kolejne majowe wydarzenie w ramach cyklu Kolorowa Aleja. W sobotę, 26 maja Miasto Szczecin i spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zapraszają mieszkańców oraz turystów na festyn rodzinny pn. "Po sąsiedzku", gdzie dzieci będą mogły swobodnie pohasać, a dorośli odpocząć, ale również spokojnie porozmawiać.

Dla najmłodszych przygotowano konkursy i zabawy. W specjalnej Strefie Eko dzieci będą mogły samodzielnie wykonać ekologiczne wiatraczki, samoloty, a także ulepić rybki z plasteliny. Dodatkową rozrywkę zapewni Strefa Gier Osiedlowych, gdzie nie zabraknie gry w klasy, kółko i krzyżyk, bierki, kości, sznura, ale też tradycyjnej gumy do skakania. Dla rodziców to idealna okazja do tego, żeby powspominać najwspanialsze gry z dzieciństwa.

Podczas wydarzenia szczecińskie rady osiedli przedstawią nam to, czym zajmują się na co dzień. Członkowie samorządów osiedlowych zapewnią uczestnikom ciekawe atrakcje, zabawy i inne niespodzianki. My ze swojej strony gwarantujemy radom doskonałą zabawę podczas Turnieju Sąsiedzkiego. Uczestnicy powalczą o miano najlepszego spośród wszystkich rad obecnych na festynie. Przed nimi wyścig z czasem, sprawdzenie swojej wiedzy i zręczności w tzw. zawodach gier minutowych.

Nie zabraknie również smakołyków – burgerów, popcornu, waty cukrowej oraz lodów. Co więcej, szczecińskie rady osiedli i ich członkowie wykażą się kulinarnie na scenie w konkursie na najciekawszą wariację, znanych, lubianych przez wszystkich, naleśników! W programie przewidziano także Talent Show, w którym swoje uzdolnienia zaprezentują między innymi osiedlowe przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych.

Podczas gdy dzieci będą korzystać z zabaw i animacji, chętni rodzice skorzystają z porad specjalistów w specjalnie przygotowanych na tę okazję strefie. Trener biznesu, makijażystki, trenerzy fitness - ci specjaliści posłużą swoją wiedzą i radami.

Podczas festynu przekonamy się, że każdy umie ratować. Nastolatki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szczecinie przeszkolą rodziców i dzieci m.in.: z wzywania pierwszej pomocy, przygotowania opatrunku czy reanimacji noworodka.

Tego dnia nie zapomnimy o naszych sąsiadach, z którymi codziennie mijamy się na osiedlu oraz wymieniamy uprzejmościami na schodach. Przygotowaliśmy dla nich niespodziankę. "Najlepszy sąsiad na świecie", "witamy nowych sąsiadów" i "przepraszamy za hałasy" - te hasła znalazły się na specjalnie przygotowanych na tę okazję zawieszkach na klamkę, które będzie można podarować swoim sąsiadom.


Pełny program animacji, pokazów i warsztatów, które odbędą się na Alei Kwiatowej:

Sobota, 26 maja 2018

11:00 Otwarcie festynu

11:20 - 13:30 Talent Show (pokaz talentów osiedlowych)

13:40 - 14:40 Turniej gier minutowych (rywalizacja rad osiedli)

14:45 - 16:45 Konkurs kulinarny (najciekawsze wariacje naleśnikowe)

16:50 Wyniki konkursu kulinarnego i turnieju gier minutowych (rozdanie dyplomów i nagród)

17:00 Zakończenie festynu

11:00 - 17:00 Strefa Gier Osiedlowych (klasy, guma, bierki, kółko i krzyżyk, sznur, bierki, gry wielkoformatowe)

11:00 – 17:00 Strefa Eco (wiatraczki z papieru, składanie modeli samolotów, lepienie rybek z plasteliny, quizy o Odrze)

11:00 – 17:00 Foto Lustro

11:00 – 17:00 Strefa Mam (porady specjalistów: trener biznesu, trenerzy fitness, makijażystki, dietetyczka, zajęcia z pierwszej pomocy)

Przyprowadźcie przyjaciół, znajomych, bliskich i sąsiadów. Czekamy na was od 11:00 do 17:00.

14-23 grudnia 2018

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

11 listopada 2018

Jarmark Niepodległościowy

Czytaj więcej

26 maja 2018

Po sąsiedzku

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się