Po sąsiedzku

26 maja 2018

Dobrze jest się spotkać... Po sąsiedzku

Wylegiwanie się na leżakach, sąsiedzkie pogaduchy, porady specjalistów, pyszne jedzenie, zajęcia plastyczne i wata cukrowa - przed nami kolejne majowe wydarzenie w ramach cyklu Kolorowa Aleja. W sobotę, 26 maja Miasto Szczecin i spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zapraszają mieszkańców oraz turystów na festyn rodzinny pn. "Po sąsiedzku", gdzie dzieci będą mogły swobodnie pohasać, a dorośli odpocząć, ale również spokojnie porozmawiać.

Dla najmłodszych przygotowano konkursy i zabawy. W specjalnej Strefie Eko dzieci będą mogły samodzielnie wykonać ekologiczne wiatraczki, samoloty, a także ulepić rybki z plasteliny. Dodatkową rozrywkę zapewni Strefa Gier Osiedlowych, gdzie nie zabraknie gry w klasy, kółko i krzyżyk, bierki, kości, sznura, ale też tradycyjnej gumy do skakania. Dla rodziców to idealna okazja do tego, żeby powspominać najwspanialsze gry z dzieciństwa.

Podczas wydarzenia szczecińskie rady osiedli przedstawią nam to, czym zajmują się na co dzień. Członkowie samorządów osiedlowych zapewnią uczestnikom ciekawe atrakcje, zabawy i inne niespodzianki. My ze swojej strony gwarantujemy radom doskonałą zabawę podczas Turnieju Sąsiedzkiego. Uczestnicy powalczą o miano najlepszego spośród wszystkich rad obecnych na festynie. Przed nimi wyścig z czasem, sprawdzenie swojej wiedzy i zręczności w tzw. zawodach gier minutowych.

Nie zabraknie również smakołyków – burgerów, popcornu, waty cukrowej oraz lodów. Co więcej, szczecińskie rady osiedli i ich członkowie wykażą się kulinarnie na scenie w konkursie na najciekawszą wariację, znanych, lubianych przez wszystkich, naleśników! W programie przewidziano także Talent Show, w którym swoje uzdolnienia zaprezentują między innymi osiedlowe przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych.

Podczas gdy dzieci będą korzystać z zabaw i animacji, chętni rodzice skorzystają z porad specjalistów w specjalnie przygotowanych na tę okazję strefie. Trener biznesu, makijażystki, trenerzy fitness - ci specjaliści posłużą swoją wiedzą i radami.

Podczas festynu przekonamy się, że każdy umie ratować. Nastolatki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szczecinie przeszkolą rodziców i dzieci m.in.: z wzywania pierwszej pomocy, przygotowania opatrunku czy reanimacji noworodka.

Tego dnia nie zapomnimy o naszych sąsiadach, z którymi codziennie mijamy się na osiedlu oraz wymieniamy uprzejmościami na schodach. Przygotowaliśmy dla nich niespodziankę. "Najlepszy sąsiad na świecie", "witamy nowych sąsiadów" i "przepraszamy za hałasy" - te hasła znalazły się na specjalnie przygotowanych na tę okazję zawieszkach na klamkę, które będzie można podarować swoim sąsiadom.


Pełny program animacji, pokazów i warsztatów, które odbędą się na Alei Kwiatowej:

Sobota, 26 maja 2018

11:00 Otwarcie festynu

11:20 - 13:30 Talent Show (pokaz talentów osiedlowych)

13:40 - 14:40 Turniej gier minutowych (rywalizacja rad osiedli)

14:45 - 16:45 Konkurs kulinarny (najciekawsze wariacje naleśnikowe)

16:50 Wyniki konkursu kulinarnego i turnieju gier minutowych (rozdanie dyplomów i nagród)

17:00 Zakończenie festynu

11:00 - 17:00 Strefa Gier Osiedlowych (klasy, guma, bierki, kółko i krzyżyk, sznur, bierki, gry wielkoformatowe)

11:00 – 17:00 Strefa Eco (wiatraczki z papieru, składanie modeli samolotów, lepienie rybek z plasteliny, quizy o Odrze)

11:00 – 17:00 Foto Lustro

11:00 – 17:00 Strefa Mam (porady specjalistów: trener biznesu, trenerzy fitness, makijażystki, dietetyczka, zajęcia z pierwszej pomocy)

Przyprowadźcie przyjaciół, znajomych, bliskich i sąsiadów. Czekamy na was od 11:00 do 17:00.

Zobacz wszystkie wydarzenia

28.09-13.10

Jarmark Włoski

Czytaj więcej

18-19.10.2019

Oktoberfest

Czytaj więcej

6-21.12.2019

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się