Piknik Skandynawski

18-19.05.2019

W Szczecinie trwają właśnie Dni Skandynawskie. W weekend z tej okazji odbędzie się Piknik Skandynawski, który przybliży szczecinianom historię i kulturę Szwecji, Danii czy Norwegii.

Na Piknik Skandynawski zapraszamy w sobotę i niedzielę 18-19 maja. W Alei Kwiatowej będziemy mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach i animacjach, które przeniosą nas do skandynawskiego świata. W samym centrum miasta rozbije się wioska Wikingów, w której nie zabraknie historii i opowieści. Przez cały weekend na miłośników skandynawskiej literatury czekać będzie specjalna Strefa Czytelniana, gdzie w przytulnym, skandynawskim wnętrzu bajki dzieciom będzie czytał duszek Ciepluszek, a rodzicie będą mogli zrelaksować się przy skandynawskich kryminałach. W trakcie Pikniku będzie można odwiedzić także stoisko studentów skandynawistyki i podszlifować nieco języki obce.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie możliwość wzięcia udziału w nordic walking. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany trener, który zaprezentuje prawidłową technikę chodzenia oraz trzymania kijów. Oprócz tego w jednym z namiotów, szwedzka firma kosmetyczna będzie prowadzić badania dermatologiczne skóry.

W sobotę do Szczecina przypłynie sama Pipi Pończoszanka, która zawładnie naszą sceną
i opowie o swoich dalekomorskich przygodach. Specjalnie dla nas Pipi sprowadzi także Wikingów, z którymi dzieci będą mogły spotkać się podczas interaktywnej bajki. Wspólnie
z rudowłosą bohaterką najmłodsi stworzą flagi krajów skandynawskich oraz zatańczą zumbę, którą poprowadzi…renifer!

Niedziela zapowiada się bardzo kulinarnie. Przez cały dzień będziemy gotować skandynawskie przysmaki. W menu: Rulla Med Sill - pszenne bułki ze śledziem; Kottbullar - tradycyjne szwedzkie klopsiki oraz Risgrynsgrot - skandynawski pudding z cynamonem i migdałami. Po pysznej strawie przyjdzie czas na prezentację uzbrojenia i strojów z wczesnego średniowiecza, opowieści o życiu średniowiecznych wojów oraz pokazy ich walk, oczywiście w pełnym uzbrojeniu. Tego dnia dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach klejenia koników szwedzkich i nauczą się zaplatania wikińskich warkoczyków.

Ponadto w Alei Kwiatowej zaprezentują się wystawcy ze skandynawskimi ofertami.

Piknik Skandynawski będzie trwał 18 i 19 maja w godzinach 11:00 – 17:00.

18-19.05.2019

Piknik Skandynawski

Czytaj więcej

18-19.10.2019

Oktoberfest

Czytaj więcej

13-22.12.2019

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się