Piknik Skandynawski

12-13 maja 2018

Usiądź na leżaku i poznaj Skandynawię

Norweski w pięć minut, wystawa skandynawskiego designu, pszenne bułki ze śledziem i obóz wikingów – tak w skrócie zapowiada się pierwszy Piknik Skandynawski, który odbędzie się już w najbliższy weekend – 12 i 13 maja – na Alei Kwiatowej. Mieszkańców a także turystów zapraszają Urząd Miasta Szczecin i spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Piknik Skandynawski to wydarzenie w ramach cyklu „Kolorowa Aleja”, który od 2016 roku realizowany jest w przestrzeni szczecińskiej Alei Kwiatowej. Piknik towarzyszyć będzie jubileuszowym 5. Dniom Skandynawskim, które skradły serca mieszkańców i turystów Szczecina.

Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do spróbowania tradycyjnych duńskich, szwedzkich czy norweskich przysmaków, kupna upominków stworzonych przez lokalnych artystów, zapoznania się z ofertą firm skandynawskich lub ze sztuką czy designem zainspirowanym Danią, Norwegią czy Szwecją. W programie nie zabraknie także warsztatów, prezentacji i pokazów na żywo.

Rozpoczynamy w sobotę (12 maja) o godzinie 11.00. Na odwiedzjących Aleję Kwiatową czekać będzie ponad 20 piknikowych namiotów, które ze swoją bogatą ofertą przeniosą nas do świata Skandynawii. Złożą się na nią m.in. wystawa skandynawskiego designu, show kulinarne, warsztaty dla dzieci i dorosłych z tworzenia drewnianych zawieszek w kształcie popularnych szwedzkich koników z Dalarna, średniowieczny obóz wikingów z pokazami walk i nauka norweskiego. Dla najmłodszych przygotowane będą warsztaty z budowania robotów z klocków Lego. O godzinie 13.00 zostaną ogłoszone wyniki konkursu na figurkę trolla lub krasnala, który zorganizowany był dla szczecińskich grup przedszkolnych i klas wczesnoszkolnych. Zakończenie pikniku zaplanowane jest na godz. 17.00.

W niedzielę (13 maja) początek wydarzenia także o godz. 11.00. Na odwiedzających czekać będą występy artystyczne dzieci z Pałacu Młodzieży, warsztaty z tworzenia betonowych świeczników, koników z Dalarna i efektownego malowania metalowych donic. Oprócz tego zaprezentowane zostanie show kulinarne. W niedzielnym menu znajdziemy konfiturę ze słodkiej cebuli, łososia w skandynawskiej marynacie czy placuszki cynamonowo – migdałowe. O godz. 15.00 usłyszymy największe przeboje Roxette w wykonaniu zespołu Markato. Dwudniowy Piknik Skandynawski zakończy się w niedzielę o godz. 17.00.

Piknik jest elementem projektu Kolorowa Aleja, który jest realizowany w przestrzeni szczecińskiej Alei Kwiatowej od roku 2016. W jego ramach przestrzeń w centrum miasta stała się pełna imprez, wydarzeń artystycznych i kulturalnych odbywających się przez cały rok.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Szczecin i Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Wyjątkowy piknik rodzinny z piękną Skandynawią w tle to kolejna impreza realizowana w ramach cyklu „Kolorowa Aleja”.

18-19.05.2019

Piknik Skandynawski

Czytaj więcej

18-19.10.2019

Oktoberfest

Czytaj więcej

13-22.12.2019

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się