Miasto Ogród

26 kwietnia 2016

Na Alei Kwiatowej, która pełniła funkcję Strefy Animacji i Edukacji, prezentowały się instytucje ze świata nauki oraz floryści: było m.in. stoisko Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, Katedry Ogrodnictwa ZUT czy Zielonego Kombinatu. Przy zegarze słonecznym można było podziwiać instalacje przestrzenne z kwiatów czy nawet trzcin.

Ich autorami były florystki. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach malarskich, florystycznych czy produkcji cukierków. Równolegle funkcjonowało stoisko ecoszczecin.pl, gdzie mieszkańcy mogli dowiedzieć się wszystkiego o systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Wielu szczecinian skorzystało z możliwości oddania elektroodpadów, biorąc udział w akcji „Kwiat za grat”. W zamian za elektrośmieci otrzymywali sadzonki kwiatów. Mieszkańcy przekazali w ten sposób ponad 700kg zużytego sprzętu.

Zielony event odbywał się także w dwóch innych miejscach: na Placu Żołnierza, gdzie powstał Eco Market oraz na Placu Lotników, który utworzył strefę Green Market. Na Placu Żołnierza ustawionych było 20 drewnianych domków, w których swoje produkty oferowali m.in. producenci zdrowych, naturalnych soków, przetworów, miodów, przypraw, syropów, wędlin, olejów, win, serów, a także twórcy eco lampionów, witraży, drewnianych zabawek i ozdób oraz naturalnej, certyfikowanej odzież z bawełny ekologicznej.

Na placu Lotników, w „części zielonej” znajdowały się stoiska z drzewkami, sadzonkami, ziołami, krzewami ozdobnymi i owocowymi, a ekologicznymi nawozami, oświetleniem i meblami ogrodowymi, kosiarkami automatycznymi. W ofercie wystawców znalazło się blisko 60 gatunków ziół, w tym aż 15 rodzajów mięty.

Zobacz wszystkie wydarzenia

28.09-13.10

Jarmark Włoski

Czytaj więcej

18-19.10.2019

Oktoberfest

Czytaj więcej

6-22.12.2019

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się