Miasto Ogród

26 kwietnia 2016

Na Alei Kwiatowej, która pełniła funkcję Strefy Animacji i Edukacji, prezentowały się instytucje ze świata nauki oraz floryści: było m.in. stoisko Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, Katedry Ogrodnictwa ZUT czy Zielonego Kombinatu. Przy zegarze słonecznym można było podziwiać instalacje przestrzenne z kwiatów czy nawet trzcin.

Ich autorami były florystki. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach malarskich, florystycznych czy produkcji cukierków. Równolegle funkcjonowało stoisko ecoszczecin.pl, gdzie mieszkańcy mogli dowiedzieć się wszystkiego o systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Wielu szczecinian skorzystało z możliwości oddania elektroodpadów, biorąc udział w akcji „Kwiat za grat”. W zamian za elektrośmieci otrzymywali sadzonki kwiatów. Mieszkańcy przekazali w ten sposób ponad 700kg zużytego sprzętu.

Zielony event odbywał się także w dwóch innych miejscach: na Placu Żołnierza, gdzie powstał Eco Market oraz na Placu Lotników, który utworzył strefę Green Market. Na Placu Żołnierza ustawionych było 20 drewnianych domków, w których swoje produkty oferowali m.in. producenci zdrowych, naturalnych soków, przetworów, miodów, przypraw, syropów, wędlin, olejów, win, serów, a także twórcy eco lampionów, witraży, drewnianych zabawek i ozdób oraz naturalnej, certyfikowanej odzież z bawełny ekologicznej.

Na placu Lotników, w „części zielonej” znajdowały się stoiska z drzewkami, sadzonkami, ziołami, krzewami ozdobnymi i owocowymi, a ekologicznymi nawozami, oświetleniem i meblami ogrodowymi, kosiarkami automatycznymi. W ofercie wystawców znalazło się blisko 60 gatunków ziół, w tym aż 15 rodzajów mięty.

14-23 grudnia 2018

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

11 listopada 2018

Jarmark Niepodległościowy

Czytaj więcej

26 maja 2018

Po sąsiedzku

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się