Miasto Ogród jesień

2-3 wydarzenia 2017

Najpiękniejsze kwiaty i krzewy, sadzonki roślin, mini lasy w szklanych naczyniach, produkty regionalne i ekologiczne – to wszystko i wiele więcej znaleźć będzie można już 2 i 3 września podczas jesiennej odsłony wydarzenia Miasto Ogród – zielony event.

To już czwarta edycja tego wydarzenia, które co roku zyskuje jeszcze większą sympatię mieszkańców. Tradycyjnie podzielone zostanie na dwie części – Green Market i Eco Market, które wydzielać będą dwa place w Centrum Szczecina – Plac Żołnierza Polskiego i Aleja Kwiatowa.

Plac Żołnierza Polskiego wypełnią kolory przepięknych drzew i krzewów ozdobnych oraz owocowych, kwiatów doniczkowych, ciętych, sadzonek ziół, ozdób ogrodowych czy cebulek roślin, w tym m.in. czosnków tulipanów i koron cesarskich.

W tej części wydarzenia każdy miłośnik urządzania ogrodów czy tarasów z pewnością znajdzie coś dla siebie. A na tych, którzy dopiero rozpoczynają zdobienie swojego balkonu lub ogrodu z pewnością z pomocą przyjdą wystawcy, którzy służyć będą poradami i wskazówkami.

Na Alei Kwiatowej zapanuje natomiast iście ekologiczny klimat. Wszystko za sprawą Eco Marketu. Przez dwa dni trwania wydarzenia właśnie na tym placu znajdziemy ekologiczne i regionalne miody, obwarzanki, wina, nalewki, sery z Podhala czy przyprawy i zioła. Będzie do doskonała okazja, by zrobić zapasy na jesienny i zimowy czas.

To jednak nie wszystko. W strefie eco nie zabraknie także wyrobów rękodzielniczych, biżuterii i wyjątkowych ozdób m.in. z drewna i szkła. Na Alei Kwiatowej powstanie również Strefa Animacji i Edukacji zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników wydarzenia. W programie m.in. gry i zabawy edukacyjne i ekologiczne oraz warsztaty przyrodnicze.

Nie zabraknie też uwielbianych przez dzieci zabaw i konkursów plastycznych. Dodatkowo powstanie również strefa wypoczynku składająca się z leżaków oraz stoliczków, gdzie mieszkańcy oraz turyści będą mogli odpocząć po zakupach i spróbować świeżo parzonej kawy.

Podczas wydarzenia będziemy również zachęcać mieszkańców i turystów, by włączyli się do akcji dbania o nasze otoczenie. Przez dwa dni trwania Miasto Ogród – jesień przeprowadzona zostanie bowiem zbiórka elektroodpadów. Każdy, kto 2 lub 3 września przyniesie na Aleję Kwiatową swoje elektrośmieci w zamian otrzyma sadzonkę kwiatów. Patronem akcji oraz partnerem operacyjnym zbiorki elektroodpadów są działające w ramach Grupy TOM: TOM Elektrorecykling Sp. z o.o. oraz TOM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

Partnerem Kolorowej Alei jest inwestor projektu "Czysta Odra w Szczecinie".

14-23 grudnia 2018

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

11 listopada 2018

Jarmark Niepodległościowy

Czytaj więcej

26 maja 2018

Po sąsiedzku

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie wydarzenia

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się