Jarmark Wielkanocny

8-9 kwietnia 2017

W roku 2017 kolorowanie Alei Kwiatowej zaczynamy od dwudniowego Jarmarku Wielkanocnego. Wydarzenie zaplanowane na 8 i 9 kwietnia zainicjuje tegoroczny cykl imprez w ramach projektu „Kolorowa Aleja” realizowanego przez Żeglugę Szczecińską.

Po ciepło przyjętym przez mieszkańców i turystów Jarmarku Bożonarodzeniowym nadchodzi czas na kolejny świąteczny jarmark na Alei Kwiatowej. Poprzedzające święta Wielkiej Nocy wydarzenie będzie doskonałą okazją do spróbowania tradycyjnych przysmaków, kupna upominków stworzonych przez lokalnych artystów oraz zasmakowania ludowej atmosfery Świąt Wielkanocnych. Pomóc w tym ma folkowy charakter jarmarku, który prócz bogatej oferty wystawców opierać się będzie na występach zespołów ludowych nie tylko z Polski…

Dzięki współpracy Żeglugi Szczecińskiej z panem Dariuszem Ledzionem z Łobeskiego Domu Kultury scena na Alei Kwiatowej stanie się ludowa i wielokulturowa zarazem. Wystąpią m.in. dziecięcy zespół ludowy z Republiki Tuwa; kapela ludowa „Bałagury” z Białorusi (Region Miński); Schalmeienkapelle Dreschvitz z Niemiec, solista instrumentalista (dudy) z Belgii, polskie kapele ludowe – „Diabaz” i „Łobuziacy” oraz Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie.

W programie nie zabraknie świątecznych animacji i konkursów oraz… wielkiego gara wielkanocnego żuru, którym częstowani będą szczecinianie i turyści uczestniczący w jarmarku.

Osoby, które odwiedzają jarmark w poszukiwaniu nowych smaków, ciekawych dekoracji czy oryginalnych upominków od zajączka z pewnością docenią bogatą ofertę wystawców. Złożą się na nią m.in. ręcznie malowane pisanki; ozdoby drewniane i ceramiczne; koszyki, wianki i stroiki wielkanocne; szyte zabawki; biżuteria; kosmetyki naturalne; miody; przyprawy; przetwory warzywne i owocowe; wina; wędliny; sery; sałatki; ryby; pierogi; mazurki; pączki i wiele, wiele innych... Na terenie jarmarku znajdzie się także mobilna kawiarenka i kilka stolików przy stoisku gastronomicznym.

Tym samym już dzisiaj zachęcamy do wpisania w kalendarze datę Jarmarku Wielkanocnego na Alei Kwiatowej i uczestnictwa w wydarzeniu!

Partnerem Kolorowej Alei jest inwestor projektu "Czysta Odra w Szczecinie"

Zobacz wszystkie wydarzenia

28.09-13.10

Jarmark Włoski

Czytaj więcej

18-19.10.2019

Oktoberfest

Czytaj więcej

6-22.12.2019

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się